ورزش

حرکات زانو در یوگا

در زیر به حرکاتی در یوگا اشاره می‌کنیم که به قویتر شدن و انعطاف‌پذیرتر شدن کمر کمک می‌نمایند.

حرکت جسد ساواشاتا
 حرکت جسد(ساواشانا)

از حرکت جسد بعنوان یک ریلکسیشن کلاسیک یاد می شود و این حرکت را قبل ، بعضی مواقع در اواسط و همچنین در آخر حرکات یوگا انجام می دهند.
حرکت چرخش باد
حرکت چرخش باد
حرکت چرخش باد بصورت تخصصی بر روی سیستم گوارش کار می کند. این حرکت به رفع گازهای اضافی معده کمک می نماید. با هم این حرکت را مشاهده می‌نماییم.
حرکت بلند کردن یک پا
بلند کردن یک پا
این حرکت جهت آماده کردن بدن برای انجام تمرینات دیگر مهم است. این حرکت برای پاها ، قسمت پایین ستون مهره ها ، ماهیچه ها و ناحیه شکمی و بازوها مفید است.
حرکت چرخش هوشیارانه
 چرخش هوشیارانه
این حرکت برای ارگانهای شکمی و ستون فقرات مفید است.اگر کمردرد مزمن و یا صدمه دیدگی در کمرتان احساس می‌کنید از انجام این حرکت خودداری کنید.

حرکت ماهی
 حرکت ماهی
انجام حرکت ماهی، سفتی گردن و ماهیچه‌های شانه را از بین می‌برد و انعطاف پذیری ستون فقرات را زیاد می‌کند. با هم به آموزش این حرکت نگاه می‌کنیم.
حرکت بالا آوردن هر دو پا با هم
بالا آوردن هر دو پا با هم
برای انجام این حرکت در ابتدا باید مطمئن شوید که همه بدنتان روی زمین قرار دارد و گردن و شانه هایتان در آرامش کامل هستند. این حرکت را با هم مشاهده می نماییم.
حرکت قهرمان
 حرکت قهرمان
یکی از حرکات بنیادی در وضعیتهای نشسته ، وضعیت قهرمان می باشد.این حرکت بعنوان نخستین حرکت در بسیاری از آساناها بکار می رود.

حرکت چرخش ستون فقرات بصورت نیمه
حرکت چرخش ستون فقرات بصورت نیمه
اگر حرکت صحیح انجام شود ستون فقرات نیرومند شده و کشیده می شود.همچنین این حرکت برای کلیه ها، کبد و غده آدرنالین بسیار مفید می باشد.در اینجا با آموزش این حرکت آشنا می پردازیم.
حرکت جسد ساواشاتا
 حرکت جسد(ساواشانا)

از حرکت جسد بعنوان یک ریلکسیشن کلاسیک یاد می شود و این حرکت را قبل ، بعضی مواقع در اواسط و همچنین در آخر حرکات یوگا انجام می دهند.
تاثیر یوگا بر زانو
زانوها از استخوان ،رباط ، تاندوم و غضروف تشکیل شده است .بدلیل نبودن استخوان در زانوها ، زانوها حساس و آسیب پذیرمی باشند.صدمه دیدن زانوها ،ورم مفاصل ، در رفتگی ، رگ به رگ شدن و ورم زانو که از آسیبهای معمولی زانو می باشند بوسیله فعالیتهای شدید ورزشی بوجود می آید.برای جلوگیری از صدمه دیدن زانو باید به خاطر داشته باشید که در مدت فعالیتهای فیزیکی حرکات گرم کننده و کششهای مناسب داشته باشید و حرکات را درست را انجام دهید. یکی از مواردی که در صدمه دیدن زانوها بسیار موثر است چاقی و اضافه وزن است.برای ورزشکاران صدمه خوردن زانوها بسیار مهم است زیرا زانوها عامل حرکت در هر ورزشی می باشند و سلامت آنها مهم می باشد.

تاثیر یوگا بر زانو

 

درمان زانوها بستگی به نوع صدمه دیدگی آنها دارد.بعضی از صدمات ممکن است تنها نیازمند آرام شدن درد ، فزیوتراپی و یا تمرینهای ورزشی ساده باشد در صورتی که بعضی از صدمات نیاز به جراحی دارند.

یوگا یکی از راههای درمان زانو در زمان صدمه دیدن محسوب می شود.در زیر به تعدادی از این حرکات درمانی می
پردازیم.

آساناها ، به انعطاف پذیری قسمتهای اتصالی کمک می کنند و ماهیچه ها را قوی می سازند.
حرکات یوگا ، اگر با تمرکز بر روی آرایش صحیح استخوانهای پا و قسمتهای متصل صورت گیرد در قوی شدن زانو و همچنین در کاهش صدمات احتمالی زانوها کمک می کنند.
باید توجه داشته باشید که درد کشیدن بهترین راه درمان نیست و حرکات یوگا تنها در زمان بهبودی باید انجام شوند و نه در زمانیکه صدمه وارد شده بر زانو تازه است.این تمرینات تنها راهنمایی برای بهبودی و بهتر شدن سلامت زانوها هستند و قبل از انجام یوگا باید از نظر دکتر خود در خصوص این حرکات آگاه شوید.
منبع : سیمرغ

تاثیر یوگا بر زانو

تاثیر یوگا بر زانو

تاثیر یوگا بر زانو زانوها از استخوان ،رباط ، تاندوم و غضروف تشکیل شده است .بدلیل نبودن استخوان در زانوها ، زانوها حساس و آسیب پذیرمی باشند.صدمه دید
صفحه 1 از 1
پربازدیدها
برس حرارتی
تبلیغات