آکاایران: مجموعه: ورزش عمومی

ورزش صبحگاهی

 

آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی در رختخواب (+تصاویر)
بیدار شدن از خواب شبانه برای بسیاری از افراد دشوار است، چه برسد به ورزش کردن بلافاصله پس از بیدار شدن. با ما همراه باشید تا چند حرکت ساده ورزشی را به شما آموزش دهیم که می توانید در رختخواب خود انجام دهید. با انجام این حرکات ورزشی، تمرین های قدرت و انعطاف پذیری را در عرض ۵ دقیقه و در رختخواب می توانید انجام دهید.
سعی کنید صبح ها به صورت منظم این تمرینات را انجام دهید تا کالری بسوزانید، دردهای خود را تسکین دهید، روحیه خود را بهبود بخشید و سرزنده تر باشید.

 

حرکت کششی بالای سر

 

 ورزش صبحگاهی در رختخواب

ورزش صبحگاهی در رختخواب

 

 برای انجام این ورزش صبحگاهی در حالی که دراز کشیده اید، دست ها را بالای سر خود بکشید؛ طوری که احساس کنید از نوک انگشتان پا تا نوک انگشتان دستتان کشیده می شود. سپس ۳ الی ۴ بار نفس عمیق بکشید.

 

جمع کردن زانو در سینه

 

 نرمش صبحگاهی

نرمش های صبحگاهی


برای انجام این حرکت ورزشی یکی از زانوهای خود را در سینه جمع کرده و پای دیگر را خم کنید. سر خود را بلند نکنید؛ زیرا در این صورت گردن تحت فشار قرار می گیرد. سپس ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید. این کار را با پای دیگر نیز تکرار کنید.

 

حرکت کششی مختص زردپی پشت زانو

 

 حرکات ورزشی

حرکت کششی مختص زردپی پشت زانو

 

برای انجام این ورزش صبحگاهی ،یک پای خود را بگیرید و آن را به سمت خود بکشید، سپس تا آنجا که ممکن است پای خود را صاف کنید. پای دیگر را به صورت خمیده یا صاف روی رختخواب نگه دارید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید. این حرکت ورزشی را برای پای دیگر نیز انجام دهید.

 

جمع کردن زانوها در سینه

 

 ورزش صبحگاهی

نرمش صبحگاهی

 

برای انجام این نرمش صبحگاهی هر دو زانو را در سینه جمع کنید و به آرامی پاهای خود را بگیرید. سرتان را بلند نکنید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید.

 

غلتاندن زانوها

 

آموزش چند حرکت برای ورزش صبحگاهی در رختخواب (+تصاویر)ورزش

از دیگر نرمش های صبحگاهی غلتاندن زانو ها است

 

یکی دیگر از نرمش های صبحگاهی غلتاندن زانو ها است ،برای انجام این حرکت ورزشی، به آرامی زانوهای خود را به یک سمت بغلتانید و آن ها را کنار یکدیگر نگه دارید. توجه داشته باشید که در کل مدت این تمرین شانه ها باید کاملاً به رختخواب چسبیده باشند. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید و این تمرین را در جهت مخالف تکرار کنید.

 

چرخاندن بالاتنه

 

 ورزش عمومی

ورزش صبحگاهی

 

برای انجام این نرمش صبحگاهی باید روی لبه تخت بنشینید و پاهای خود را به صورت موازی آویزان کنید. سپس بالاتنه خود را تا جایی که راحت هستید، به یک سو بچرخانید؛ اما باسن خود را حرکت ندهید. این تمرین را ۶ الی ۸ بار برای هر جهت انجام دهید. پس از هر حرکت یک بار نفس عمیق بکشید.

 

حرکت کشش مختص قفسه سینه

 

 حرکات کششی پا

حرکت کشش مختص قفسه سینه

 

برای انجام این تمرین ورزشی در همان حالت نشسته، دست های را روی پهلو بگذارید و قفسه سینه خود را به سمت بالا و بیرون فشار دهید. ۳ الی ۴ بار نفس عمیق بکشید و کش آمدن ماهیچه های قفسه سینه را احساس کنید.

 

حرکت کششی مختص قسمت بالای کمر

 

 حرکات کششی

حرکت کششی مختص قسمت بالای کمر

 

دست ها را به یکدیگر گره بزنید و در مقابل صورت و هم سطح شانه ها به جلو بکشید. به پایین نگاه کنید و به آرامی کمر خود را گرد کنید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید و کشش شانه ها را احساس کنید.


حرکت کششی مختص زردپی پشت زانو

 

حرکت کششی مخصوص پا

 

همان طور که نشسته اید، پاهای خود را هم عرض باسن و با فاصله دراز کنید. از قسمت نشیمنگاه به سمت جلو خم شوید؛ اما کمرتان را صاف نگه دارید.

 

پیاده روی در جا

 

 ورزش صبحگاهی در رختخواب

نرمش صبحگاهی

 

حدود ۳۰ ثانیه در جا راه بروید و پاشنه پاها را تا سطح نشیمنگاه بالا بیاورید. همچنین هر دو دست را تا آرنج خم کنید و به قفسه سینه بچسبانید.


حرکت چمباتمه

 

 نرمش صبحگاهی

حرکت چمباتمه

 

برای انجام این نرمش صبحگاهی ،در کنار تختخواب بایستید و پاها را هم عرض شانه باز کنید. سپس خود را تا جایی که راحت هستید، پایین بیاورید تا نشیمنگاهتان به تختخواب برسد. سپس بلند شوید و این حرکت را ۸ الی ۱۰ بار تکرار کنید.

 

حرکت کششی کنار

 

 حرکات ورزشی

نرمش صبحگاهی

 

دست ها را روی پهلو بگذارید، پای چپ را مقابل پای راست قرار دهید. دست راست خود را به سمت چپ و بالا بکشید. این تمرین را برای سمت مخالف نیز تکرار نمایید.


حرکت خم شدن به جلو

 

 ورزش صبحگاهی

کشش عضلات پشت پا

 

 پاها را هم عرض شانه باز کرده و بایستید. سپس از قسمت کمر خم شوید. پاها و کمر را صاف نگه دارید.

.

منبع :