به نقل از آکاایران: میت زدن یکی از شاه راه های تمرینی به حساب می آید ، اهمیت میت زدن اگر بیشتر از حریف تمرینی خوب نباشد ، قطعا کمتر نیست. با ما همراه شوید تا با اصول میت زدن بیشتر آشنا شوید.

میت

آکاایران: اگر میت گیر شما ، تحت زاویه غلطی میت را برای شما نگهدارد ، ناخواسته باعث صدمه خیلی شدیدی به مفاصل و استخوان های شما ، میشود. قتی شما به میت ضربه می زنید ، به همان اندازه ، در همان راستا و در خلاف جهت ، نیرو به بدن شما باز می گردد ، حالا شاید بخاطر سطح نرم بعضی از میت ها ، مقدار کمتری از نیرو بازگشت داده شود اما در هر صورت نیرو به سمت مفاصل و استخوان شما باز می گردد و اگر میت گیر شما ، میت را تحت زاویه غلطی نگهداشته باشد ، شما یک دوبل فشارِ منفی به مفاصل و استخوان های خود وارد می کنید  و ناخواسته خود را به پرتگاه آسیب دیدگی های مزمن ، که آفتِ طول عمر حرفه ای بودن شماست ، چندین قدم نزدیک می کنید و این واقعا جای تاسف دارد . هرکسی نمی تواند یک تمرین دهنده یا مربی خوب باشد . آگاهی ها و دانسته های به روز و علمی از دنیال هنرهای رزمی ، لازمه ی تمرین صحیح و تمرین صحیح ، لازمه ی پیشرفت سریع شماست . پس ساده از کنار متد های تمرینی نگذرید ، گفتیم میت زدن اهمیتی تقریبا برابر ، با حریف تمرینی خوب دارد ! شاید این سوال برای شما پیش آید که از چه نظر این حرف را می زنیم ؟! بالغ بر سی بار در این وب سایت به موضوع شبیه سازی تمرینی اشاره کرده ایم و گفته ایم که شبیه سازی حرف اول را در پیشرفت فایتر های آزاد ، می زند.

میت پنجه ای می تواند به عنوان ابزار مفیدی جهت توسعه قدرت و افـزایش مهارتهای هـنر های رزمـی محــسوب شود.تمرین ضربات مشـت روی میتت باعـث ارتـقاء هـمـاهـنگـی، سـرعـت، قـدرت، دقـت، دفاع و زمانبندی صحیح خـواهد شـد. استفاده موثر از این ابزار هــا نوعــی هنــر به حـسـاب آمـده و مسـتلزم تخـصص هم در ضربه زدن و هم در نگاه داشتن میت مـــی باشد. این نوع تمرین همچنین مــــــی تواند چابکی ضربه زننده و نگاه دارنده میت را افزایش دهد. شاید چنین تعبیر شود که نگاه داشتن میت ظاهر جالبی ندارد، اما یک ورزشکار واقعی ذهنی پرورش یافته داشته و چنین افکاری را به ذهن راه نمی دهد چه بسا که نگاه داشتن میت مهارتهای دفاعی را هم بالا می برد. همچنین این عمل ترس رزمی کاران را در برابر ضربه می ریزد.

میت پنجه ای با روکشی از چرم که الیاف داخلی اسفنج فشرده را پوشش می دهد ساخته شده که در قسمت پشت آن محلی برای ورود پنجه ها و دست تا قسمت مچ تعبیه شده است که معمولا دارای وزن سبکی می باشند. این یک جفت میت به نگاهدارنده آن اجازه می دهد که همانند یک بوکسر ضربه زده، دفاع نموده ویا مورد ضربه خوردن روی آن قرار گیرد. تمرین با میت پنجه همانند میت ساعد ویا کیسه بوکس مهارتهای خاص خود را طلبیده و مستلزم قدرت، دقت و سرعت می باشد. تمرین با کیسه بوکس بر قدرت می افزاید و به دقت تکنیک توجه زیادی نمی شود. از طرف دیگر تمرین با میت بیشتر به حریف تمرینی شما بستگی دارد که فردی واجد الشرایط و حرفه ای باشد. این تمرینات تجربه یک مبارزه را منعکس می نماید، چون شما باید با گامی فشرده کار کرده، با قدرت تمام ضربه زده و دفاع نمایید.

هنگام کار با میت 4 اصل می باید مورد توجه قرار گیرند:

1- طرز گرفتن میت

2- اجرای ترکیبها

3- تشریح استراتژی ضربه زدن

4- و در نهایتا حرکت بدن و گام برداشتن.

در این موارد توجه نمایید که حتما از یک مربی واجد الشرایط استفاده کنید.

گردآوری: بخش ورزشی آکاایران